Sosyal medya reklamlarını yönetmek

Dijital Pazarlama Uzmanı Mehmet Çiftcioğlu

Sosyal medya reklamlarını yönetmek

Artık hepimiz zamanımızın büyük bir kısmını sosyal medyada geçiriyoruz. We Are Social’ın 2019 yılı raporuna göre, Türkiye’de 52 milyon kişinin sosyal medya hesabı var. Bunların 44 milyonu ise sosyal medya hesaplarına cep telefonlarından giriş yapıyor.

Türkiye’deki internet kullanıcılarının en çok giriş yaptığı sosyal medya platformlarının başında YouTube geliyor. Sonra da listede sırasıyla Instagram, WhatsApp, Facebook ve Twitter yer alıyor.

sosyal medya kullanım oranları.

Sosyal medya kanalları arasında kullanıcı sayısı ile liderlik Facebook’ta. Türkiye’de 43 milyon kullanıcısı olan Facebook’u 38 milyon ile Instagram takip ediyor. 2018 yılında Instagram’ın Türkiye’de 33 milyon kullanıcısı olduğunu da hatırlatalım.

Sosyal medyanın ülkemizde bu kadar aktif kullanılması işletmeler için büyük bir fırsat yaratıyor. Sosyal medya platformları, potansiyel müşterilerinize ürün veya hizmetlerinizi tanıtmak için en doğru kanal. Çünkü doğru hedeflemeler ile reklamlarınızı tam da size ihtiyaç duyacak kişilere gösterme imkanımız var. Doğru strateji ve reklam kurguları ile sosyal medya kanallarını işletmenizin büyümesi için kullanabiliriz.

Sosyal medya reklamcılığı hakkında bilgi almak için bizi arayın – 0532 686 29 18